Piirin tapahtumakalenteri 2019

Piirin tapahtumat 2019

Lisätietoa ja ilmoittautumislinkit

Milloin? Mitä? Johtaja Vastuutaho
19.1. Johtokolmikoiden vertaistapaaminen ja Turva-aikuisten brunssi Jenni Kainlauri Lippukuntatuki
9.-10.2. Talvi-PT Eveliina Seppälä Lappeenrannan Wallisirkut
16.2. Megapamaus Antti Pirinen, Sohvi Kuusitunturi Piirihallitus
22.2. Muistelemispäiväkansainvälisyys
23.2. Sählyturnaus Mauri Huttunen Lappeenrannan Walliveljet
2.-3.3. Talvi-SM-kisat
23.3. Ko-Gi -päivä Heini Jokinen Vapaaehtoistuki
24.3. Piirin kevätkokous Piirinjohtajat Piirihallitus
29.-30.3. Partiokouluttajienkoulutus ⇒ siirtyy 2.-4.8. Elina Seppälä, Otto Turunen Vapaaehtoistuki
29.-31.3. Johtokolmikon koulutukset ⇒ 23.-25.8. Vapaaehtoistuki & Partiokasvatus
30.3. Monimuotoinen JTMK-kurssi Ulla Suutari Partiokasvatus
9.-15.4. Lumiluolaretki Timo Lampi
22.-28.4. PARTIOVIIKKO
22.4. Suuri iltanuotio, Parikkala Anne Venjärvi Projektiryhmä
23.4. Koloilta sudenpennuille ja seikkailijoille, Imatra Mari Hauska
24.4. Koloillat sudenpennuille ja seikkailijoille, Lappeenranta Sini Hulkkonen Projektiryhmä
25.4. Samoajien iltajuhla Tiina Puustinen-Mäkelä ja Minna Arminen, Meri Ilmaniemi, Alisa Huolman Projektiryhmä
26.4. Aikuisten iltakahvit, Lappeenranta/Imatra Jenni Kainlauri Projektiryhmä
27.4. Yrjönpäivän Iltajuhla Tita Porevirta Projektiryhmä
28.4. Paraatipäivä Jesperi Laine Projektiryhmä
4.5. Hepohiekan kevättalkoot Jukka Raudaskoski Hepohiekan hoitokunta
11.5. SuSe-kisat Kaisa Kaihilahti Lauritsalan Sinisiskot
11.5. Kevät-PT Marko Nyyssönen Joutsenon Nuotioveljet
25.-26.5. Jarrun Lenkki – Itäpisteen esikisa Iida Ilvonen
Johtokolmikon saunailta Jenni Kainlauri Lippukuntatuki
2.-4.8. Partiokouluttajienkoulutus Elina Seppälä, Otto Turunen Vapaaehtoistuki
9.-11.8. ROK-kurssi, I osa Emilia Strandman Partiokasvatus
23.-25.8. Johtokolmikon koulutukset Vapaaehtoistuki
24.8. Tervetuloa partioon -kurssi Vapaaehtoistuki
24.8. Megapamaus Sohvi Kuusitunturi Piirihallitus & Vapaaehtoistuki
6.-8.9 Pj-Pk, I osa Riina Hirvonen Vapaaehtoistuki
20.-22.9. ROK-kurssi, II osa Emilia Strandman Partiokasvatus
20.-22.9. Jatko-ROK Otto Turunen Vapaaehtoistuki
23.9. Joulukampanjapäälliköiden koulutus Jaana Hyrkkänen Piiritoimisto
5.-6.10 Itäpiste Syys-SM Lotta Pellinen, Iida Ilvonen Etelä-Karjalan Partiolaiset ry
19.10. Hepohiekan syystalkoot Jukka Raudaskoski Hepohiekan hoitokunta
20.10. Piirin syyskokous Piirinjohtajat Piirihallitus
1.-3.11. Pj-PK, II osa Riina Hirvonen Vapaaehtoistuki
8.-10.11. Akela-, Sampo- ja luotsikoulutukset ja talouskoulutus Tiina Puustinen-Mäkelä Vapaaehtoistuki
2.12. Piirin joulukahvit Jaana Hyrkkänen Piiritoimisto

TULOSTA  (päivitetty 27.5.2019)