Piirin tapahtumakalenteri 2020

Piirin tapahtumat 2020

HUOM! Useampia päivämäärämuutoksia!

Piirin tapahtumakalenteri 2020 (Päivitetty 16.3.2020)

Lisätietoa ja ilmoittautumislinkit

Milloin? Mitä? Vastuutaho Johtaja
11.1. Partiokouluttajakoulutus Vapaaehtoistuki Elina Seppälä ja Otto Turunen
12.1. Rastihenkilöstökoulutus Kilpailujaosto Elina Seppälä ja Katariina Junnikkala
15.1. Ansiomerkkianomusten DL Ansiomerkkiryhmä (E-KP) Minna Nousiainen
18.1. Johtokolmikoiden ja turva-aikuisten vertaistapaaminen sekä Megasemma Lippukuntatuki Piirihallitus
1.2. Talvi-PT PI / Kilpailujaosto Olli Näreaho ja Anne Venjärvi
7.-9.2. Johtokolmikon koulutukset Vapaaehtoistuki Heini Jokinen ja Minna Nousiainen
22.2. MUISTELEMISPÄIVÄ
7.-8.3. JTMK-kurssi Kilpailujaosto Elina Seppälä ja Katariina Junnikkala
15.4. Ansiomerkkianomusten DL Ansiomerkkiryhmä (E-KP) Minna Nousiainen
20.-26.4. PARTIOVIIKKO
23.4. Yrjönpäivän iltajuhla Projektiryhmä Sohvi Kuusitunturi ja Tita Porevirta
24.4. Samojien iltajuhla Projektiryhmä Meri Ilmaniemi
26.4. Piirin kevätkokous Piirihallitus
9.5. SuSe-kisat Noppa SV / Kilpailujaosto Maija Poutiainen
9.5. Hepohiekan kevättalkoot Hepohiekan hoitokunta Jukka Raudaskoski
16.-17.5. Jarrun Lenkki Sianpään jäljillä LS / Kilpailujaosto Pekka Pulli
22.-24.5. VOK, teoriaosa Meripartiojaosto Niko Kivistö
4.6. Piirin iltapurjehdus Meripartiojaosto Ville Koho
5.-6.6. Aikuisten metsähotelli Projektiryhmä
3.-5.7. VOK, käytännön osa Meripartiojaosto Niko Kivistö
17.-19.7. Saagan rakennusleiri
20.-27.7. Piirileiri Saaga Laura Leinonen
23.-26.7. Sudenpentujen piirileiri Saaga Laura Leinonen
leirin aikana Johtokolmikon vertaistapaaminen Saagalla Lippukuntatuki Jenni Kainlauri
27.-28.7. Saagan purkuleiri
7.-9.8. ROK-kurssi, osa I Partiokasvatus Tiia Ruokojärvi
15.8. Megasemma; kärkikolmikolle, piirinluottiksille ja kaikille toiminnasta kiinnostuneille Piirihallitus Piirinjohtaja
15.8. Tervetuloa partioon -koulutus järjestetään tarvittaessa tapahtuman yhteydessä Vapaaehtoistuki
21.-23.8. Pj-PK, osa I Vapaaehtoistuki Elina Seppälä
5.-6.9. Syys-PT TKH / Kilpailujaosto Sami Kiviluoma
15.9. Ansiomerkkianomusten DL Ansiomerkkiryhmä (E-KP) Minna Nousiainen
18.-20.9. ROK-kurssi, osa II Partiokasvatus
18.-20.9. Jatko-ROK Vapaaehtoistuki Otto Turunen
25.-27.9. Meripartioregatta Meripartiojaosto Ville Koho
28.9. Joulukampanjapäällikkökoulutus Toimisto Työntekijä
16.-18.10. Pj-PK, osa II Vapaaehtoistuki Elina Seppälä
9.-11.10. Tarpojamajakka Partiokasvatus Emilia Strandman ja Alisa Huolman
17.10. Hepohiekan syystalkoot Hepohiekan hoitokunta
18.10. Piirin syyskokous Piirihallitus
24.10. LuotsiSatelliitti SP / Kasvatusvaliokunta E-KP:ssa Tiia Ruokojärvi
13.-15.11. Akela-sampo- ja luotsikoulutukset Vapaaehtoistuki Tiina Puustinen-Mäkelä ja Minna Nousiainen
15.11. Ansiomerkkianomusten DL Ansiomerkkiryhmä (E-KP) Minna Nousiainen
1.12. Piirin joulukahvit Toimisto Työntekijä